Gusta?i ?i vede?i ce bun este Domnul!

Dragi romani crestini ortodocsi din Kentucky,IMG_0645

Biserica ortodoxa “ Sfantul Atanasie cel Mare” va invita sa luati parte la slujbele divine din Saptamana Mare si la Sarbatoarea Invierii Domnului. “ Veniti sa luati Lumina!”

Sunteti bineveniti sa sarbatoriti impreuna cu noi Sfintele Pasti. Biserica noastra cuprinde o comunitate ortodoxa diversa formata din rusi, romani, greci, bielorusi, etiopieni, ucrainieni si alte nationalitati. Desi cea mai mare parte a slujbelor se tin in limba engleza, anumite parti sunt in limbile romana, rusa sau greaca, prin aceasta incarcand sa acomodam nevoile celor participanti.
Veniti sa “gustati si vedeti ce bun este Domnul ”. Va invitam cu drag la biserica noastra si speram sa raspanditi vestea buna ca Ortodoxia exista si in America.
Cu dragoste de Dumnezeu,
Parintele Justin,

Biserica ortodoxa “Sfantul Atanasie cel Mare,” Nicholasville KY

You may also like...